UNIT OF INQUIRY

TRANS DISCIPLINARY

CONNECTIONS

UNIT : Humans use their understanding of materials to build, create and innovate.

KEY CONCEPTS: Form, Function, Change, Materials, Creating, Innovating,

Lekcje w KG wypełnia zabawa w języku polskim. Zabawa jako najlepsza forma poznawcza dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Każde spotkanie osadzone będzie wokół tematu przewodniego będącego inspiracją do poznawania tekstów literackich, rozwijania słownictwa, do swobodnych wypowiedzi dzieci, do dociekania. Celem spotkań jest doskonalenie uwagi i budowanie pamięci krótkotrwałej, nauka funkcjonowania w grupie rówieśniczej według zasad, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb ucznia.

Postaramy się, aby ilustracje były inspiracją do zajęć, rozmów, opowieści i zabaw.

Dzieci będą nazywały uczucia i zastanawiały się jak można sobie z nimi radzić (zarówno z negatywnymi jak i pozytywnymi emocjami).

Będziemy bawić się figurami geometrycznymi i nazywać stosunki przestrzenne.

Podczas spotkań dzieci będą partycypować w aktywnościach związanych ze świętami obchodzonymi w najbliższym czasie (Andrzejki, Mikołajki, Boże Narodzenie, Karnawał, Dzień Babci i Dziadka).UNIT: WHERE WE ARE IN TIME AND PLACE - Learning about history helps people understand the relationship between the past and the present.

CONCEPTS: Form, Causation Perspective Culture, Beliefs, Diversity

Nasze spotkania z klasami przedszkolnymi poświęcone są zabawie. Wychodzimy na przeciw potrzebom dzieci, aby mogły w ojczystym języku zaspakajać swoją ciekawość świata, wyrażać swoje spostrzeżenia, dociekać i dopytywać. W obecnym kręgu tematycznym tematy podsyła nam jesień. Nasze zabawy inspirują jesienne owoce a paleta ciepłych, jesiennych barw pobudza wyobraźnię dzieci eksponowane są na teksty literackie związane z obecną porą roku. Z racji, na zbliżający się UN Day wiele uwagi poświęcimy Polsce i jej symbolom. Lekcje o Polsce przybliżą dzieciom pojęcia: przeszłość i teraźniejszość. Chronologię wydarzeń doskonalimy układając historyjki obrazkowe. Bazując na dziecięcych wyborach i nakłaniając dzieci do samodzielności – często bawimy się tym co wybiorą dzieci, ale zawsze po polsku!


ZAJĘCIA W języku polskim w PK

Nasze dwa spotania w tygodniu (30 minut każde z nich) to zabawa wokół tematyki danego unitu.

Dwa 30 minutowe spotkania, podczas których mówimy polsku są także doskonałą okazją dla dzieci, które nie mówią jeszcze po angielsku, by zaistnieć w grupie równieśniczej i mieć poczucie szkolnego sukcesu. Dzieci te mają szansę wejść w dyskusję z nauczycielem, zrozumieć wszystkie polecenia i dać się poznać swoim kolegom. Ponadto, rozwijanie struktur językowych w swoim pierwszym języku wspiera i przyśpiesza naukę języka obcego.

Punktem wyjścia każdej lekcji będzie tekst literacki, którego temat będzie stanowił podstawę do ćwiczeń językowych i realizacji założonych przez nas celów na ten rok.

Pragniemy, by dzieci uwielbiały czytanie, wzbogacały słownictwo i szykowały się do nauki czytania i pisania po polsku. Dodatkowo skonstruowałyśmy nasz program tak, by pracując po polsku, dzieci doskonaliły umiejętność koncentrowania uwagi, rozumienia poleceń.

Uczniowie będą także poznawali polskie święta i tradycje po to, by nasze lekcje stawały się łącznikiem pomiędzy życiem szkolnym a pozaszkolną codziennością.

Mamy nadzieję, że nasze spotkania będą dla uczniów wspaniałą, polonistyczną szkolną przygodą a my cieszymy się, że będziemy mogły poznać i uczyć Państwa dzieci.